יום שני, 1 בדצמבר 2008

תמונה של אבא מהתקופה בה למד בשאן-ברג'ו בין 67 ל-69
נלקח מהספר icons of fashion

המבנה הזה הוא פנימייה שנקראת שאן-ברג'ו, אבא שלי סיפר לי שאחרי התקופה של ה"minets des champs"(החתולים של שאנז-ליזה), הוריו שלחו אותו לפנימייה שהייתה בעצם פנימייה של ילדי עשירים ביניהם היו ילדים של מפורסמים, והם המציאו את החוקים בפנימייה, ולא היו דופקים חשבון לאף אחד, כי הם ידעו שהוריהם בעלי ההשפעה יוציאו אותם מהבוץ בכל מצב.
הם היו עושים שביתות למורים, אם החימום לא עבד, זורקים את הרהיטים מהחלונות, מתגנבים לחדרים של הבנות, אבא מספר שהם היו ילדים בלי סנטימנטים, לא היה אכפת להם מכלום, היה להם הכל חוץ מהורים אוהבים...
אבא שלי לא היה בן לעשירים,אבל הוא מספר שאבא שלו חשב שזה יהיה לו טוב ללמוד בחברת "ילדי טובים",אחרי תקופה של פורענות בה אבא התחיל לזלזל בלימודים וכל מה שעניין אותו זה בחורות ומוזיקת רוק שעם הזמן הפכה להיות תערובת של מוזיקה פסיכדלית עם מוזיקה אוריינטלית ,ובעקבות זה הודו והמזרח הפכו ליעדים נחשקים, והחבר'ה היו מביאים מכל נסיעה בגדים מדליקים כמו מעילים אפגניים,שהיה גם לאבא מעיל אפגני מעור לבן הפוך, והוא היה הולך עם ג'ינס בגזרת "סיגריה" ,היו לו גם נעלי קלארקס..שהיו מאוד נחשקות ויקרות,וזה היה לגיטימי עבור אבי כי אז היו קונים זוג נעליים אחד בשנה , לא כמו היום..
חשוב להבין שבאותה תקופה היה ממש מעט מכל דבר, אופנה זה היה משהו לעשירים בלבד,והשאר היו קונים פשוט מה שהיה בחנויות. לא היה כזה דבר טרנד,להיפך הם התנגדו לדברים המוניים, לכל אחד היה טעם אישי, וכל אחד אסף פריטים עם הזמן.


נלקח ממגזין"bloom"


אין תגובות: